Pořádný dlouhán už zdobí Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi. Vánoční strom v podobě 15 metrů vysoké jedle ojíněné včera instalovali pracovníci odborných firem.

Dopravní potíže

Doprava vybraného krásného 30 let starého stromu od soukromníka z Branžeže až do historického centra Mladé Boleslavi se ale neobešla bez komplikací. „Zdržení nastalo v Bezděčíně, protože jsme potřebovali zjistit, jestli bude vůbec možné projet novou křižovatkou Na Podolci,“ vysvětlil Miroslav Šulitka ze společnost Lesy Mladá Boleslav Miroslav Šulitka. Následně bylo nutné také dočasně zcela uzavřít Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi.

Pracovníci městských a poloměstských firem Compag, Osvit servis a Lesy města Mladá Boleslav přesto nakonec slavili úspěch a odpoledne již byl strom ukotven na připravené místo před starou radnicí.

„Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se bude konat tradičně první adventní neděli 27. listopadu od 17 hodin,“ připomněla mluvčí města Hana Koišová.
Vánoční strom byl umístěn podobně jako loni na ploše náměstí u fontány a celý prostor bude opět stylově ohraničen dřevěným plůtkem se smrkovým chvojím. V ohraničeném prostoru budou opět také jesličky.

Bude letos sbor vidět a slyšet?

Nedělní program Rozsvěcení vánočního stromu bude od 17 do 18 hodin. Vystoupí zde pěvecký soubor Paprsek, zájemci si budou moci také koupit horké nápoje pro zahřátí. Akci, kterou moderuje Luboš Dvořák, pořádá město Mladá Boleslav a společnost Kultura města Mladá Boleslav.

Rodiče malých dětí, které se na rozsvěcení těší nejvíce ale doufají, že se letos podaří celou akci lépe technicky zorganizovat. Loni si totiž desítky lidí stěžovaly, že o kus dál od místa, kde zpíval sbor, už nebylo nic slyšet a zážitek tak byl o dost chudší. Organizátoři by proto měli pomýšlet na výkonnější zvukovou aparaturu, její zapůjčení ovšem není zrovna laciné. Jak to všechno dopadne, zjistíme už tuto neděli.