FK Mladá Boleslav s novými dresy, novým kapitánem a několika novými hráči má stále ty nejvyšší ambice.

Jak na tiskové konferenci uvedl sportovní ředitel klubu Ladislav Minář, došlo v kádru k výrazným změnám, nicméně tým má stále ty nejvyšší ambice ve všech třech soutěžích, které na Boleslav čekají.

„Jak v domácí a v Evropské lize, tak i v poháru České pošty chceme dosáhnout, co nejlepších výsledků, a za to se schová úplně všechno," řekl doslova sportovní ředitel.

Jak potvrdil hlavní trenér týmu Miroslav Koubek, mužstvo bylo vhodně obměněno a doplněno o několik zkušených i nadějných hráčů. „Vedení klubu doplnilo kádr zcela podle mých představ. Klobouk dolů před tím co dokázal managment klubu v doplňování kádru," řekl trenér.

Rozpočet FK Mladá Boleslav je nižší než v minulých sezónách. „Pohybujeme se pod hranicí sto milionů korun," řekl na dotaz novinářů sportovní ředitel Ladislav Minář.

První soutěžní utkání čeká na boleslavský tým už ve čtvrtek, kdy se na domácím stadionu utká ve druhém předkole Evropské ligy s islandským celkem Thór Akureyri. Zpas začíná v 19 hodin. 

Už jmenovky na hlavním stole před tiskovou konferencí FK Mladá Boleslav dávaly tušit, že něco bude jinak.

Vedle jména sportovního ředitele Mináře a trenéra Koubka byly dvě jmenovky hráčů – Adrian Rolko a Lukáš Magera.

V pozvánce na konferenci bylo mimo jiné uvedeno, že tisková konference bude za účasti vedení klubu, hlavního trenéra a kapitána týmu.
Nemohla proto nezaznít otázka, kdo bude v nové sezóně kapitánem mužstva s těmi nejvyššími ambicemi.

„V kabině jsme se usnesli, že pro novou sezónu bude kapitánem Honza Chramosta," odpověděl na otázku jeden ze dvou nejvyšších mužů v sále Rolko.

Informace byla překvapením i pro trenéra, který ale hned dodal, že je to věcí týmu. 

Už krátce po poledni byla ve fotbalovém Fanshopu majá fronta zájemců o lístky na čtvrteční pohárová duel. Podporu fanoušků budou boleslavští určitě potřebovat. Islandský tým je velkou neznámou. Jak řekll trenér Koubek, je to tým výborně organizovaný, fyzicky velmi dobře připravený a houževnatý. Navíc má výhodu o něco větší rozehranosti. 

O sestavě trenér má celkem jasno až na jeden post, nicméně ji na úterní tiskovce neprozradil. Domácí trénují na stadionu ve středu od pěti večer, ale trénink bude uzavřený. Od sedmi bude hlavní plocha městského stadionu volná pro soupeře z Islandu