Platit méně, ušetřit, snížit rodinné výdaje. Tohle je jistě přání nejednoho z nás. Obyvatelé Bělé tuhle možnost mít budou. Starosta  Bělé pod Bezdězem chce totiž nabídnout  jak domácnostem, tak podnikatelům možnost ušetřit na elektřině a plynu. Spolu se specializovanou firmou připravuje elektronickou aukci, do které se budou moci lidé přihlásit.

Odborníci předpokládají, že se jim podaří snížit ceny o více jak patnáct procent. „Obyvatelé Říčan ušetřili necelých třicet procent na plynu a šestnáct a půl procenta  na elektřině. Říčanské domácnosti pomocí elektronických aukcí ušetří na energiích skoro sedm milionu korun. Bělá pod Bezdězem chce podobné úspory nabídnout obyvatelům a podnikatelům v jeho okolí v květnu," vysvětlil starosta Bělé Jaroslav Verner svůj plán, jak ušetřit bělským obyvatelům za energie.

„Naším cílem je tento projekt zaštítit tak, abychom lidi přesvědčili, že je reálné opravdu snížit náklady na plyn i na elektřinu pomocí elektronické aukce," doplnil starosta. Zájemcům bude stačit zajít s kopií posledního vyúčtování a smlouvy od současného dodavatele elektřiny nebo plynu na městský úřad. Souhrn všech požadavků domácností pak specializovaná firma nabídne v aukci dodavatelům elektřiny a plynu.

Starosta také vysvětlil, že náklady na tuto akci nebude mít město skoro žádné. „Pouze na informační kampaň, ale tu chceme vést prostřednictvím našich webových stránek a letáků," řekl starosta.
Pokud se už nyní chcete dozvědět víc, můžete se informovat přímo na městském úřadě v Bělé.