Bývalá budova hasičské zbrojnice se po rekonstrukci, kterou financovalo město Dobrovice, proměnila v útulný divadelní stánek pro místní divadelníky. A jak vlastně všechno začalo? Po roce 1989 se v obci Holé Vrchy rozpadl sbor dobrovolných hasičů a veškeré vybavení bylo prodáno či darováno jiným sborům.
O několik let později tyto prostory obsadili divadelníci, aby měli velké prostory na zkoušení. Divadelníkům se zde zalíbilo a zůstali tu v malých obměnách do dnes.

Prostory ale nevyhovovaly, a tak se konala malá rekonstrukce a úprava prostor, ale přesto nesplňovaly představy vedení divadla. Chyběly základní věci, a tak po jednání s městem Dobrovice schválilo zastupitelstvo investici v řádu statisíců na opravu a rekonstrukci, a členové divadla Bouda se dočkali.
„Na začátku minulého roku byl celý objekt vystěhován a prostory se začaly opravovat. Rekonstrukce skončila na konci minulého roku a poté začala výmalba prostor, natírání oken, pokládání koberců, výstavba pódia, inventura kostýmů a vybavení divadelní šatny," řekl Boleslavskému deníku principál divadla Bouda Patrik Šimůnek.

Některé věci divadlu také darovalo divadlo z Broumova a ostatní byly opět uloženy ve skříních.
Tato práce trvala až do uplynulého víkendu, kdy řemeslníky vystřídali herci, kteří se prvním divákům představili v pátek a v sobotu. „Diváci byli novými prostory nadšeni a obdivovat je a na herce se podívat přišla i starostka města Dobrovice Jana Bímová," doplnil k premiéře Šimůnek.

Premiéra měla opravdu úspěch. Bylo vyprodáno a po  představení se mohli diváci posilnit připraveným pohoštěním, posedět a zavzpomínat na staré časy. V programu byli i soutěže pro diváky ze znalostí české historie (i divadla) a také soutěž o hádání známých osobností. Každý z účastníků si odnesl malou pozornost.

Na představení dorazil i Jindřich Šlechta, majitel firmy, která dodala materiál na výstavbu pódia a stala se jedním z významných sponzorů, který pomohl mladým hercům o snahu vybudování malého divadla.
A pokud jste premiéru otevření nově zrekonstruovaného divadla Bouda v Holých Vrších nestihli, můžete se na něj přijet podívat už 8. května, to se bude konat beseda s Karlem Herčíkem.