"V katastru obce Dneboh probíhala ve čtvrtek kolem poledne pátrací akce po nezletilém dítěti, to bylo nakonec nalezeno v těžko přístupném terénu a transportováno do jedné z pražských nemocnic," popsala celou záchrannou akci mluvčí středočeské policie Eva Hašlová s tím, že vzhledem k věku dítěte není možné celou věc více komentovat.

Jako první s informacemi přišli středočeští záchranáři. "Dítě bylo nalezeno v bezvědomí po pádu ze skály. Vzhledem ke složitosti terénu bylo velmi obtížné se k němu dostat. Nakonec byl za pomoci HZS zajištěn a uložen do vakuové matrace a co nejšetrněji přepraven blíž k záchranářům, kteří museli v rámci přednemocniční péče následně zajistit jeho dýchací cesty a připojit ho k umělé plicní ventilaci," uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. 

Na místě pomáhali hasiči, bez nich by záchranná operace mohla dopadnout pro zraněné dítě fatálně. "U incidentu pomáhala naše lezecká skupina, která se na místo slanila, vyzvedla dítě a předala jej letecké záchranné službě, kde byl lékař. Dítě bylo následně převezeno vrtulníkem do Motola," potvrdila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Ilustrační foto.
Během kontrol na silnicích měla problém skoro pětina řidičů
Ilustrační snímek
Mladistvý se zpovídá z promyšleného útoku nožem
Ilustrační foto.
Třípromilový řidič střídal dvoupromilového. Nebo naopak?