Že by většina řidičů v ulicích Mladé Boleslavi řídila pod vlivem alkoholu? Jak jinak si vysvětlit, že nejeden řidič kličkuje v téměř všech ulicích? Odpověď je víc než jednoduchá.

Ještě před pár dny pokrývala silnici velká vrstva sněhu. To všechno ze silnic naštěstí zmizelo, ale za to se tam místo sněhu objevily díry. Rozhodně přitom nejde o žádné malé, ale ve většině případu velkéa poměrně hluboké.

Své by o tom mohl vyprávět například Pavel Koštejn. „Jezdím poměrně často a musím říct, že teď je to opravdu šílené. Není snad ulice, kde by nějaká díra nebyla,“ uvedl pro Deník řidič.

Jedno z nejhorších míst v Mladé Boleslavi bylo podle řidičů v ulici Na Radouči, poblíž Penzionu pro důchodce. V jednom úseku měli problém nejen řidiči, na které tam čekaly hned čtyři velké díry za sebou, ale i chodci. „Já ty díry obejdu a řidiči tady teď přibrzďují víc, než kdy jindy,“ zaradovala se jedna z chodkyň.

Řidičům vadil fakt, že tak obrovské díry nebyl za celou dobu nikdo schopný ani řádně označit. Deník se proto s žádostí o vyjádření obrátil také na mladoboleslavský magistrát.

Obrovské množství výtluků v silnicích vzniklo ve velmi krátké době. Deníku to řekl Pavel Knespl, vedoucí oddělení silničního hospodářství Magistrátu města Mladá Boleslav. „Značení tohoto množství nelze značkami zajistit,“ uvedl Knespl.

Uteklo však jen několik málo hodin a v ulici Na Radouči se objevili pracovníci Správy komunikací a začalo se s opravou. Podle vedoucího odboru dopravy Magistrátu Mladá Boleslav Josefa Macouna se však nezačalo na podnět Deníku. Děr je hodně a zadělávají se postupně. „Přednostně však mají ta nejproblematičtější místa,“ uvedl Macoun.

Redaktorům Deníku se u přechodu pro chodce podařilo najít i několik velkých kusů asfaltu s bílými pruhy z přechodu pro chodce. Ty ze svého původního místa odtétly několik metrů daleko mezi zaparkovaná vozidla.

Dalším z problematických míst v Mladé Boleslavi je podle řidičky Lenky Splídkové ulice Na Celně. „Jezdím tudy denně. Musím prudce brzdit, protože se dírám nedá ani vyhnout, jsou totiž všude,“ poznamenala řidička.

Nejinak je tomu také v dalších ulicích, například v ulici Nádražní. „Před měsícem je opravili, ale už jsou tam znovu,“ poznamenala Splídková.
Kdo se pak rozhodne jet Pražskou ulicí směrem na Hejtmánku a zpět, musí počítat s nejedním úhybem. První velké seskupení děr čeká na řidiče za zatáčkou u křižovatky Pražské a Svatovítské ulice. V opačném směru pak u autobazaru.

Na opravy po zimních měsících je počítáno v rozpočtu města na celé období s průběžným čerpáním podle vzniku akutních závad na komunikacích. „Pro tento případ se nemýsí provádět žádná rozpočtová opatření, tedy navyšování rozpočtu,“ dodal Pavel Knespl, vedoucí oddělení silničního hospodářství. Na opravy a udržování komunikací se v letoším roce podle rozpočtu počítá s částkou 25 milionů korun.