Jak uvedla Marcela Jindříšková, vedoucí kina, návštěvností se vyrovnají ostatním jednosálovým kinům v České republice.

„Od 14. září loňského roku, kdy jsme modernizovaný prostor otevřeli, do konce letošního listopadu, jsme odehráli 321 pravidelných představení, které zhlédlo celkem 10 041 diváků. Pokud budeme počítat průměrný počet návštěvníků na jednu projekci, pak nám vyjde číslo jednatřicet," sdělila Marcela Jindříšková.

925 diváků

Divácky nejúspěšnějším měsícem je dosud loňský listopad, kdy se na promítání přišlo podívat 925 lidí. Přeskočil letošní únor, tedy krátký měsíc, kdy si cestu do kina našlo 916 diváků. Naopak nejméně návštěvníků si zakoupilo lístky během července, pouze 498. Všechna místa vyprodali jen jednou, a to ke konci června na snímek Jak vycvičit draka 2.

Jako nejžádanější film se ukázala česká rodinná pohádka režiséra Jana Svěráka Tři bratři v hlavních rolích s Vojtěchem Dykem a Tomášem Klusem. Na druhém místě skončil animovaný příběh Jak vycvičit draka 2 a bronz získalo pokračovaní oblíbených Šmoulů 2.

Kromě toho se kino snaží divákům ukázat možnosti, jak ještě využít prostor. „Například jsme zřídili automat na občerstvení, který se těší velkému zájmu návštěvníků. Dále máme v kině nainstalovaný satelitní systém D-SAT, který slouží ke stažení filmů v digitálním formátu a k přenosu elektronických klíčů k těmto filmům," vyzdvihla novinky Marcela Jindříšková.

Od července se navíc kinosálem line vylepšený prostorový zvuk v kvalitě Dolby Digital Surround EX 7.1. Přesto má hradišťské kino ještě unikát. Jako jediné v regionu je vybaveno speciální promítací technologií vysokorychlostní projekcí 3D HFR (High Frame Rate), která přenáší nejen vysokou ostrost, ale také plynulost obrazu.

Půlnoční premiéra Hobita

„Zatím jsme v tomto formátu promítali film Hobit: Šmakova dračí poušť. Premiéru posledního dílu nazvanou Hobit: Bitva pěti armád připravujeme jako půlnoční promítání na čtvrtek 11. prosince opět v nejvyšší kvalitě HFR 3D," pozvala zájemce vedoucí hradišťského kina.

Do pravidelného programu zařazují jednou měsíčně také dopolední projekce za zlevněné vstupné a senioři získají navíc ještě speciální slevu. Pokud sháníte dárek, pomohou vám také v kině. Prodávají zde totiž dárkové poukazy na filmová představení.

„V létě se definitivně naplnil osud kinokavárny. Její provoz skončil a od září radnice pronajala prostory Mateřskému centru Kohoutek. Náhradou je zvýhodněná cena nápojů v restauraci U Kvalipilů, kterou návštěvníci získají po předložení vstupenky," vysvětlila.

Na diváky kina čekají i tak zvaná filmová překvapení. V podstatě jde o to, že návštěvník jde na neznámý film. Pokud ho nezaujme, může do deseti minut po začátku zdarma odejít. Když zůstane, zaplatí při odchodu šedesát až sedmdesát korun. „Plánujeme také navázat na úspěšná prázdninová dopolední představení pro nejmenší a rádi bychom promítali animované pohádky nepravidelně během celého roku, zejména o prázdninách a státních svátcích," dodala Marcela Jindříšková.

Digitalizaci město zaplatilo z vlastního rozpočtu. Vyčlenilo částku 1,8 milionu korun s tím, že na digitalizaci se finančně podílel pomocí dotace i Státní fond kinematografie, který přispěl částkou 300 tisíc.