„Vedení města Mladá Boleslav rozhodlo výrazně omezit rizika šíření koronaviru a začne s rozsáhlou, častou a důslednou dezinfekcí budov, autobusů i dalších míst. Dezinfekce se bude aplikovat v budovách magistrátu, městské policie, v městských autobusech, zastávkách, autobusových i železničních nádražích. Zahrne i seniorská zařízení a školy. Použitá dezinfekce je nezávadná, ale proti viru velmi účinná,“ uvedl Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu.

Dezinfekční prostředky v dostatečném objemu jsou v majetku města a vlastní práce budou provádět pracovníci Compagu, upozornil.

„Ve všech budovách magistrátu včetně pracoviště úřadu práce a městské policie se dezinfekce bude dělat vždy v pondělí a ve středu odpoledne. Každý den se budou čistit i autobusy, autobusové zastávky, autobusové nádraží, veřejná WC a prostory střediska Naděje.
V jednání je ještě dezinfikování prostor hlavního vlakového nádraží a zastávky ČD město,“ popsal opatření.


Od pátku do neděle se odehraje důsledná očista také ve všech mateřských a základních školách, v domech se zvláštním režimem a v dalších objektech pro seniory. „Již tento týden proběhla na zkoušku dezinfekce o víkendu ve třech základních školách a v jednom pečovatelském domě, od následujícího víkendu se již provede víkendové čištění v plném rozsahu,“ řekl Pavel Šubrt.

Dvakrát týdně se bude provádět dezinfekce také na dětských hřištích a herních prvcích.