V pondělí ráno odstartoval v Mladé Boleslavi další ročník autorské soutěže Dětská nota, kterou pořádá občanské sdružení Paprsek. Po celý týden jsou pro školy a školky ve velkém sále Muzea Škoda připraveny koncerty, na nichž se představí letošní soutěžní písničky, kterých je 44 a pocházejí z pera pětačtyřiceti autorů.

Tématem letošní Dětské noty je Pizzerie Paprsek. Vítěze pak určí odborná porota, v níž tentokrát zasedne i zpěvačka a a muzikálová herečka Dasha. „Její přítomnost posílí pokračování v tradici Dětské noty představovat dětem a mládeži největší talenty, které se v české populární hudbě objevují. Navíc je to vynikající sboristka, což je samo o sobě visačka nejvyšších kvalit. Je všeobecně známo, že umění intonace, čtení not, frázování i výrazu je dáno především osobnostem, které umí zpívat sborové pasáže, a v tom je Dasha naprosto unikátní a precizní," vysvětlila Markéta Amerighi, dcera zakladatele Dětské noty Milana Klipce, která má letos soutěž na starosti.

Vystoupení v muzeu vyvrcholí čtvrtečním finálovým koncertem, který začíná v 10.30, od 17 hodin je pak koncert pro veřejnost.