Dopoledne bývá zaměřeno na výtvarnou činnost na téma týdne a práci s pracovními listy na procvičení grafomotoriky, jemné motoriky, správného držení tužky a dalších dovedností žádoucích pro předškoláky. Některé dny se děti věnují angličtině, kterou jim paní učitelka předkládá metodou What‘s English. Kdo zrovna nemá chuť tvořit, může si mezitím hrát.

Odpoledne jsou děti převážně na zahradě, kde si mohou například hrát na pískovišti, houpat se nebo jezdit na nejrůznějších motorkách a tříkolkách. Na zahradě je také domeček pro morčátka, se kterými se děti rády mazlí a učí se, jak se chovat ke zvířatům.

Kromě aktivit ve školce, jezdí starší děti na pravidelné kurzy plavání v boleslavském Lachtánku, pedagožky pořádají celodenní výlety nebo zájezdy do divadel. Hned příští týden jedou děti na celodenní výlet do Soběhrd a pak ty, které chtějí, na školku v přírodě.

V minulých týdnech proběhla takzvaná Akce zahrada, při které se za vysoké účasti rodičů po zimě uklízí a opravují venkovní prostory školky. Nejdůležitějším úkolem a tím, na čem záleží nejvíce, je podle jednatelky Lucie Petrovické vytvořit dětem přívětivé prostředí, ve kterém ani nezaregistrují, že u sebe nemají rodiče.

Od roku 2018 školka spolupracuje s firmou Faurecia, která jako jeden ze svých benefitů zaměstnancům nabízí příspěvek na školné.

Ve středu 26. června představíme v tištěném vydání Boleslavského deníku MŠ Hrdlořezy