Je plesová sezóna. Dospělí chodí plesat, ale děti jsou jim v patách. Dnes, v sobotu 28. ledna se totiž koná v Nové Vsi ples pro malé tanečníky, Dětský ples. O této akci, která by možná zaujala i jiné děti z měst a obcí na Mladoboleslavsku jsem si povídali s Monikou Čapkovou, ze souboru Furiant, který organizačně ples zajišťuje.

Kolikátý dětský ples se bude v Nové Vsi konat?

Dětský ples pořádáme potřetí a to proto, že se v předchozích letech setkal se slušnou účastí a spokojeností dětí i rodičů.

Jak chodí děti ustrojené? Pustíte tam například někoho v triku a riflích?

Jsme potěšeni pokud se nám podaří rodiče (prarodiče) naladit tak, aby své ratolesti svátečně oblékli (ale i sami sebe) a malé dámy a gentlemani jsou u nás velmi vítání, ale samozřejmě, že nikoho, kdo není v obleku, nevyhodíme:)

V čem spatřujete smysl dětských plesů, dozví se tam například děti nějaká pravidla, jak se na takovém plese chovat?

My jsme se rozhodli pořádat dětské plesy právě proto, abychom se pokusili dětem už od mala vštěpovat smysl pro kulturu a fakt, že k tanci a společenskému chování patří slušné oblečení a jistá etiketa. Proto také vybíráme vstupné za děti a nikoli za doprovod, jak to obvykle bývá a tombola bývá taková, aby byla zaměřena na děti a aby téměř všechny lístky vyhrávaly, aby dětem nebylo líto, kdyby nic nevyhrály. Dětské plesy pořádáme také proto, že maškarních karnevalů je všude plno a my jsme rádi originální.

Jsou plesy pro děti oblíbené a jak staré děti na ně chodí?

Jsem potěšena, že se na ples dostavují nejen rodiče s dětmi, ale i odrostlejší mládež. Ani oni nemají vlastně možnost obléknout se a načančat , to platí hlavně pro mladé slečny a tak tady si to mohou pěkně ozkoušet. Příkladem jim jsou v tomto směru děti ze souboru Kominíček, kteří na tomto plese mívají pravidelně předtančení. Samozřejmě, že si všichni na plese zaplesají. DJ Šáňa nám pak pěkné odpoledne a podvečer promíchá hudbou tak, že si na své přijdou opravdu všichni.