Zatímco dopoledne patřilo žákům základních škol, odpoledne si užila veřejnost. Na Výstaviště si během celého dne nakonec našlo cestu dva tisíce lidí. „Je strašně důležité pomocí kultury a přátelských setkání propojovat lidi různých národností a etnik, kteří zde vedle sebe na Mladoboleslavsku žijí. Bohužel si cizince spojujeme hlavně s problémy a drobnou kriminalitou, ale festival ukazuje, jaké jsou tradice a skutečný život většiny těch, kteří se v Boleslavi rozhodli pracovat a mnohdy i zůstat žít," uvedl náměstek primátora Robin Povšík.

Na Výstavišti se během celého dne prostřednictvím kulturních vystoupení, ale také ochutnávky typických pokrmů, představilo celkem 10 národností. Vedle stánku Slovenska tu byli například lidé z Ukrajiny, Bulharska, Makedonie, Moldávie, Vietnamu nebo daleké Indie.„Festival se rok od roku rozrůstá. Těší mě i nebývalý zájem veřejnosti. Je to pro mě potvrzení, že komise pro etnika a národnostní menšiny, stejně jako poskytovatelé sociálních služeb, kteří se cizincům věnují, pracují v Mladé Boleslavi velmi dobře," uvedla náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková.

Festival pravidelně pořádá komise pro integraci národnostních menšin mladoboleslavského magistrátu pod vedení předsedkyně Jany Szaboové a Centrum na podporu integrace cizinců Mladá Boleslav. Akci podporuje i Škoda Auto.