První školní den je již přede dveřmi. Povezete svou ratolest do školy? Boleslavský deník vám poradí, kudy kam v centru města. Vzhledem k uzavírce ulice 9. května bude ale pravděpodobně nejlepším řešením neparkovat v okolí škol.

Pokud se rozhodnete své dítě jen vysadit například na Komenského náměstí a budete potřebovat co nejrychleji na Ptáckou ulici, vydejte se směrem na Staroměstské náměstí. Za vyhlídkovou věží radnice na Staroměstském náměstí zahněte doprava. Dostanete se do Vodkovy ulice, která vede přímo na Ptáckou ulici.

Rovněž můžete na Komenského náměstí u 2. základní školy (ve směru od Českobratrského náměstí) odbočit vpravo a kolem Integrované střední školy Na Karmeli se dostanete přímo k parkovacímu domu.

Pokud se musíte dostat směrem k Jičínské ulici a nechce se vám projíždět Staroměstské náměstí, tak přejeďte přes Kozinu a zajeďte doprava do ulice Ve Skalici. Zde je v současné době průjezd vozidel povolen. Vyjedete rovnou u zimního stadionu.

V případě, že školáka doprovodíte osobně, máte několik možností k parkování. Přímo na Komenského náměstí vedle magistrátu, na Staroměstském náměstí, naproti veřejným záchodkům, v Železné ulici, na Kozině a také v parkovacím domě u budovy úřadu práce.

KDE VŠUDE MŮŽETE ZAPARKOVAT?

Staré město (před hotelem Věnec) – cca 70 míst
Na Kozině – cca 30 míst
Železná ulice – cca 12 míst
U Českobratrského náměstí (naproti městské policii) – cca 64 míst
U Českobratrského náměstí (vedle hypoteční banky) – cca 20 míst
Parkovací dům – cca 110 míst
V PONDĚLÍ 1. ZÁŘÍ NEZAPOMEŇTE

* Pokud pojedete autem a dítě u školy vysadíte, vyvarujte se dlouhého stání

* Budete doprovázet dítě do školy? Přijeďte na parkoviště s dostatečným předstihe

* Parkujte ne přímo u škol, ale v okolí

* Při pondělním shonu nezapomeňte na parkovací lístek z automatu

Adélá Štástková, Jiří Macek