Konečně! Prachu, hluku, a tím pádem značnému „znesvěcení“ revitalizovaného Starého Města konečně zvoní hrana. Hrubá stavba podzemního parkovacího domu na Staroměstském náměstí jde totiž tento týden do finále a poslední tóny techniky zní.

Potíž působí „akorát“ vjezd do areálu, jejž lze začít dokončovat až ve chvíli, kdy v cípu náměstí bude osazena trafostanice.

Speciální jeřáb

K manipulaci s ní bude zapotřebí obrovského jeřábu, který jistě způsobí nemalé pozdvižení především mezi malými caparty, co v dnešních horkých dnech využívají vodních prvků ke svému osvěžení. Ten na místo dorazí tuto sobotu, tedy 25. května. Práce na definitivní úpravě a vnitřním vybavení parkovacího domu budou pokračovat i o prázdninách.

Omezení dopravy

Sobotní manipulace s kolosem začne již v osm hodin ráno a způsobí krátkodobé omezení dopravy. Motoristé musejí počítat s krátkým přerušením dopravy v místě vjezdu z ulice 9. května do ulice Kateřiny Militké jak ráno, tak znovu odpoledne. Také bude po dobu této instalace uzavřen chodník pro pěší v ulici Kateřiny Militké a v části Železné ulice. Pak si ale obyvatelé i návštěvníci centra Boleslavi alespoň částečně oddychnou, když je při konzumaci zmrzliny nebude „oblažovat“ mnohdy nestravitelný hluk.