„Masáž je jednou z nejstarších forem terapie. Působením tlaku na svaly a tkáň se tělu vrací energie, uvolňuje napětí, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolest. Někoho masáž příjemně utlumí, jiného naplní energií," říká masérka Markéta Šímová.

Studio 33 nabízí celou řadu masáží, které se zaměřují na různá problematická místa lidského těla.

Indická masáž se týká hlavy. Zejména lidé s psychicky náročnou prací ocení odliv napětí z ramenou a krku a prokrvení pokožky hlavy, které najednou pociťuje příliv nové energie a chuti do života. Masáž odstraňuje stres a harmonizuje organismus.

Na krk a záda se zaměřuje klasická masáž, která pečuje o partie obzvlášť namáhané při sedavém zaměstnání. Trvá zhruba 50 minut. Breussova masáž je extrémně vhodná pro lidi trpící migrénou. Odblokování páteře a uvolnění meziobratlových plotének dokáže okamžitě ulevit od akutní bolesti.

Lymfatická masáž se zaměřuje na dolní končetiny, rozproudí lymfatický systém v těle, redukuje otoky nohou, uvolňuje ukládající se tuk a bojuje tak proti celulitidě, působí jako prevence křečových žil a je ideálním způsobem odpočinku po náročných dnech.

Celému tělu se věnuje ájurvédská masáž. Člověk se doslova koupe v teplém oleji provoněném bylinami, zatímco se z těla vyplavují toxiny. Příznivé účinky má tato masáž na celé tělo včetně vnitřních orgánů stimuluje činnost dýchacího i trávicího systému a uklidňuje nervový systém. Dlouhodobí příznivci tohoto druhu masáže lépe spí, nemají potíže s klouby a jejich pleť je vláčnější. A není kam spěchat, masáž trvá až hodinu a půl. Říká se, že ájurvédská masáž dokonce prodlužuje život.

„Při ájurvédské masáží se občas stává, že klient usne. Natolik se uvolní. Pro maséra je to pocta," vysvětluje Šímová.

Podobně samostatnou kapitolou je těhotenská masáž. Maminky, které zpravidla ve vyšším stupni těhotenství trpí bolestmi a otoky nohou, v ní najdou příjemnou úlevu. Masírují se nohy, vleže na boku záda a na závěr také břicho.

Masáž je vhodná pro maminky od čtvrtého měsíce těhotenství až do porodu a podle slov některých je díky ní těhotenství i samotný porod snazší.

U každé masáže je vhodné dodržovat pravidelnost. Efekt se tak posiluje. Zájemcům o pravidelné návštěvy vyšlo Studio 33 a dvě zdravotní pojišťovny vstříc.

Klienti Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a Všeobecné zdravotní pojišťovny mohou nyní na ájurvédskou, indickou, těhotenskou masáž a baňkování uplatnit desetiprocentní slevu. Při zakoupení permanentky pak zákazník ušetří další peníze.

„Poukazy na masáže jsou velmi oblíbeným vánočním dárkem. My dokážeme poradit, pro koho je jaká masáž vhodná, i sestavit balíček služeb tak, aby u nás klient zažil příjemné odpoledne plné relaxace," dodává Šímová.
 

V tištěném pátečním Boleslavském deníku naleznete slevový kupón na procedury Studia 33.