„Cílem je udělat radost těm, kteří nemohou trávit svátky se svými blízkými a jsou hospitalizovaní v nemocnici. V minulých ročnících nás veřejnost velmi mile překvapila. Díky tomu, že se zapojilo hodně lidí, jsme mohli obdarovat skutečně všechny pacienty včetně těch, za kterými jezdí domů naše domácí péče,“ dodala koordinátorka nemocničních dobrovolníků Zuzana Kaftanová.

Lidé mohou nosit vánoční přáníčka s věnováním, teplé ponožky, fleesové deky, polštářky nebo hygienické potřeby. Zájemci mohou kontaktovat s dárky koordinátorku dobrovolníků Zuzanu Kaftanovou na telefonním čísle 731 542 877 nebo na e-mailové adrese dobrovolnik@onmb.cz. Dobrovolníci budou pacientům dárky rozdávat tradičně těsně před Vánocemi za dodržení přísných hygienických opatření pod dohledem nemocničního personálu.

S ohledem na zlepšení epidemiologické situace v regionu  jsou od úterý 8. listopadu obnoveny návštěvní hodiny na všech běžných lůžkových odděleních Klaudiánovy nemocnice včetně ORL a ortopedicko - traumatologického oddělení.
Klaudiánova nemocnice kompletně povolila návštěvy. Podmínkou je rouška

Rozdávání dárků je vždy doplněno zpíváním koled a celá akce se nese ve vánočním duchu. Podobné aktivity jsou velkou psychickou podporou hospitalizovaných, což potvrzují i následné reakce samotných pacientů.

Klaudiánova nemocnice připravuje na letošní advent i novinky. Poprvé se uskuteční vystoupení některých škol a školek z regionu ve vestibulu špitálu u nazdobeného stromečku. Tradičně bude obcházet 5. prosince pacienty a personál Mikuláš se svojí družinou. Poprvé se dobrovolníky stanou i profesionální hasiči a hokejisté BK Mladá Boleslav.

Ilustrační foto.
Vánoce zaměstnancům Škody Auto zpříjemní třicet tisíc korun navíc

Hned tři družiny budou obcházet zařízení s nadílkou, kterou věnují sponzoři. Jedna mikulášská skupina bude tvořena hasiči, druhá hokejisty a třetí skupina studenty mladoboleslavské zdravotnické školy.