Podpořit nemocnici v její snaze chtějí i místní prvoligoví fotbalisté. Ti každému dárci, který v jejich fanshopu prokáže, že daroval krev či krevní plazmu v období od 1. července do 23. října, věnují dva lístky na zápasy domácího týmu s Teplicemi (6.11.). „Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk. Nikdy nevíte, kdy darováním krve někomu zachráníte život, stejně jako někdo jiný může zachránit život zase vám,“ řekl David Trunda, generální ředitel FK Mladá Boleslav.

K podpoře dárcovství krve v nemocnici se letos poprvé také připojilo nákupní centrum Olympia. V něm se v sobotu 16. listopadu od 11 hodin uskuteční akce s názvem Daruj krev a buď hrdina, kde na podporu darování krve vystoupí hned tři mladoboleslavské kapely. Koncert odstartuje ve 13 hodin a příchozí se mohou těšit na ABBA girls, kapelu K.A.F.E a No Talent. Koncert bude moderovat Filip Šubr.

Na místě bude možné prohlédnout si i některé vybavení, které je potřeba k darování. Pro děti budou díky nemocničním dobrovolníkům zajištěny tvořivé dílničky. Dobrovolníci představí své aktivity a bude možné pomazlit canisterapeutického psa. Ve vestibulu nákupního centra bude výstava o dárcovství kostní dřeně.

Klaudiánova nemocnice měla v roce 2021 v registru celkem 4 728 dárců, z toho bylo 506 prvodárců. Letos přišlo poprvé darovat prozatím téměř 400 lidí. V roce 2021 provedla mladoboleslavská transfuzní stanice 6 568 odběrů, letos to je již téměř 5 400 odběrů. Dále bylo v roce 2021 provedeno 8 371 odběrů plazmy, letos je to prozatím téměř 5 500 odběrů.