Boleslaváci, připravte se včas na další dopravní uzavírky! Tentokrát se však nejedná o centrum Mladé Boleslavi, kde nyní probíhá stavba horkovodu, ale
o sídliště Severní Město. Důvod? Je jím stavba nové kruhové křižovatky! Ta by měla v brzké době vyrůst v místě křížení boleslavských ulic Jana Palacha a Na Radouči.

„Předběžně je se zahájením této stavby počítáno na sedmnáctého září. V současné době město čeká na stavební povolení,“ uvedl Raduan Nwelati, primátor Mladé Boleslavi.

Od tohoto termínu budou řidiči a obyvatelé města muset počítat s částečnými i úplnými uzavírkami provozu. Odbor dopravy a silničního hospodářství Magistrátu Mladá Boleslav již také vydal příslušná povolení.

Částečné uzavírky se týkají ulic Jana Palacha a Na Radouči. Uzavírky jsou naplánovány celkem ve třech etapách. Během celé stavby je však počítáno s oboustrannou průjezdností zmíněných ulic na sídlišti.

Na nejhorší se však musí připravit řidiči, kteří pravidelně jezdí ulicí Svojsíkovou. Tu čeká v této části uzavírka úplná, a po na celou dobu výstavby nové kruhové křižovatky.

Tuto část města však nečeká pouze přestavba křižovatky. „V průběhu stavby kruhového objezdu bychom také chtěli navázat na výstavbu nového parkoviště u prodejny Družstevník,“ vysvětlil primátor Mladé Boleslavi Nwelati.

Dle odhadů je s dokončením kruhové křižovatky ulic Jana Palacha a Na Radouči a koncem dopravních uzavírek počítáno až v úplném konci tohoto roku, tedy 31. prosince 2008.