Úplně první hláska se před několika týdny objevila v ulici U Stadionu se slibem, že další budou brzy následovat. A ty se teď opravdu objevují v různých lokalitách města, jako Komenského náměstí, park za Domem kultury, ulice Jičínská, park Výstaviště, Bezděčín, Radouč naproti OBI, Krásná louka, Nový park a Lesopark Štěpánka u dětského hřiště. A rozhodně nebudou poslední. Dalších třináct hlásek na vybraná místa přibude v příštím roce.

Hláska má hned několik funkcí. Pomáhat má v případě řešení naléhavých problémů. Je osazena 4 kamerami, které zabírají celé okolí pod 360 stupni. Nechybí zde ani nouzové tlačítko, po jehož stisknutí se lze spojit s operačním střediskem městské policie.

Útroby hlásky pak schovávají dvě lékárničky, jeden automatický defibrilátor a dva hasící přístroje. Tyto záležitosti jsou zde uschovány pro případ nouze.

Ovládání je snadné. Bude-li člověk v ohrožení, tak přijde k hlásce a stiskne pohotovostní tlačítko. Tím se spojí s městkou policií a operační důstojník danou osobu uvidí také na kameře. Strážník pak zajistí také vyslání odpovídající složky IZS, protože SOS hláska slouží pouze k poskytnutí fundované první pomoci.