Ve čtvrtek odpoledne se na rychlostní komunikaci R10 stala na mostě nehoda kamionu a osobního auta.K havárii došlopřibližně na 44. kilometrů ve směru od Turnova na Prahu, přímo na nájezdu na rychlostní komunikaci z Jičínské ulice.

Po nehody zůstal kamion napříč silnicí, čímž zcela zablokoval provoz ve směru na Prahu. Z havarovaného vozidla začaly na zem vytékat provozní kapaly. Podle informací Deníku šlo o desítky litrů nafty a oleje.

„Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny. Následně byl na místo povolán jeřáb, který bude pomáhat s vyprošťováním,“ uvedla operační důstojnice Hasičského záchranného sboru Mladá Boleslav Naďa Sajfrtová.

Policisté museli kvůli ucpané silnici odklánět dopravu z rychlostní komunikace, a to už na exitu v Kosmonosích. Během chvíle se tak město stalo jedním velkým parkovištěm. Projet se zde totiž téměř nedalo. Kolony pomalu jedoucích vozidel se zde pohybovaly několik dlouhých hodin.

Motoristé se na rychlostní komunikaci R10 vraceli až v Bezděčíně. Dopravní problémy tak byly jak na třídě Václava Klementa, tak i v Jičínské ulici. Okolnosti nehod jsou nyní předmětem policejního vyšetřování.