„Nejlevnější nabídka není nejlepší, vyberte tu dražší."Tak zní v kostce verdikt Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), kterým se vyjádřil k výběrovému řízení na stavbu mostu do Čejetic.

Scénář jako přes kopírák se navíc opakuje už potřetí. Neúspěšná firma se vždy odvolá, a město pak čeká na výsledek odvolání.

„Soutěž zrušena nebyla, ale město musí znovu určit novou komisi pro výběr firmy a znovu hodnotit předložené nabídky," vysvětlil primátor města Raduan Nwelati.

Ten také dodal, že vítězná nabídka, jejíž výběr smetl ÚHOS ze stolu, byla o 10 milionů levnější než ta, která se umístila za ní.

„Nedá se říci, že jsme úplně na začátku, ale znovu náš čeká celé kolečko. Největší problém je, že ÚHOS nemá žádný limit, dokdy musí stanovisko vydat. Je tedy možné, že to bude opět za půl roku," popisuje komplikace kolem mostu náměstek primátora Adolf Beznoska.

Starý most přes Jizeru do Čejetic už dosluhuje, nedostačuje ani potřebám. Využívají ho totiž i zaměstnanci vývojového střediska automobilky.

Dotace na stavbu činí 75 milionů, nejlevnější firma ho chtěla postavit za 60 milionů.