Konec záhady na mladoboleslavské rychlostní komunikaci! Za chybějícími hliníkovými deskami informačních tabulí, umístěných nad jízdními pruhy, nestojí zloději barevných kovů. Důvodem je změna dopravního značení, které řidiče jedoucí od Prahy i od Liberce informovalo o sjezdu na Českou Lípu.

Boleslavskému deníku to včera potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Chybějících částí informačních tabulí si mohli všimnout řidiči při jízdě od Bezděčína na Mladou Boleslav. Podle některých řidičů trvá tato situace na rychlostní komunikaci už několik týdnů. První „polorozebraná“ tabule je těsně před čerpací stanici. Po pár desítkách metrů následuje další. Dobře viditelná je zde odbočka na Jičín. Kudy ale odbočit do centra Mladé Boleslavi si musí řidiči, kteří tudy nejezdí často, jen domýšlet. „Značky jsou vyměňovány postupně tak, aby bližší i vzdálené cíle z trasy zcela nezmizely. Proto je nadbytečné doplňování svislým dopravním značením,“ uvedla mluvčí Vápeníková.

V těchto dnech se na průmyslové zóně v Kosmonosích dobudovává nová komunikace, po které již brzy budou jezdit řidiči do České Lípy. Nové cedule by se tak na mladoboleslavské rychlostní komunikaci měly objevit před otevřením komunikace. Přeložka silnice by měla být uvedena do provozu do konce měsíce. Do této doby bude i nové značení.