Dallas! Tak se jmenovala hospoda v mladoboleslavském sídlišti, která dlouhé roky vyvolávala vášně mezi obyvateli i návštěvníky Mladé Boleslavi. Jedni ji měli rádi a pravidelně tam chodili na pivo i něco ostřejšího a druzí ji nenáviděli s tím, že hyzdí tamní část města. Vzhled podniku byl opravdu špatný, z okének se linul zápach alkoholu i cigaret a venku postávali mnohdy opilí zákazníci.

„Bylo to tady nepříjemné. Člověk se tudy bál procházet,“ říká místní Hana Kučerová. Faktem také je, že zde často zasahovala městská policie kvůli většímu počtu incidentů i rvaček, které se někdy odehrávaly na ploše vedle restaurace.

Naopak někteří pravidelní návštěvníci už nyní litují, že přišli o své útočiště. „No, tak já přiznávám, že to tady bylo nechutné, ale pivo chutná všude stejně a bylo to blízko,“ shodují se častí návštěvníci.

Město na podzim rozhodlo, že Dallas bude fungovat do konce uplynulého roku a nyní má být zdemolován. Mezi bývalými štamgasty se navíc rozšířila zpráva, že někdo bývalou hospodu podpálí o půlnoci na Silvestra. To se ale nestalo. Kolem budovy je páska se zákazem vstupu, uvnitř je tma, jedno rozbité okno a objekt čeká na demoliční četu.

Co vyroste na místě Dallasu, zatím není jasné. Některé pozemky v místě navíc patří soukromým vlastníkům. Pokud by se je městu podařilo vykoupit či směnit, může dále plánovat další osud této plochy. „Ideální by tam podle mého názoru byla výstavba bytů,“ řekl již dříve náměstek primátora Adolf Beznoska.