Projížďka po cyklostezkách láká v posledních letech čím dál tím víc. Projížďka je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Nemusejí se totiž vyhýbat žádným autům.

Jednou z takových cyklostezek je přibližně rok stará stezka z Čachovic na Loučeň. Propojuje boleslavský okres s nymburským. Kdo se po ní rozhodne vypravit, určitě neprohloupí.

Její začátek je tak trochu skryt mezi stromy a rybníky mezi Čachovicemi a Vlkavou. Po několik set metrové jízdě pěšinou z hlavní silnice před Čachovicemi, kdy po pravé straně lemuje pěšinu Vlkavský rybník, se lidé dostanou až na začátek stezky.

Je to trasa bývalé cukrovarské vlečky. Koleje zde už ale nenajdete. Maximálně jejich pozůstatky. Stezka je zprvu po obou stranách obklopena rybníky a vysokými stromy. Ty především brání slunečním paprskům, aby cyklistům neznepříjemňovaly jejich jízdu.

Po pár stech metrech se vyznavači kol dostanou k poměrně frekventované silnici spojující Mladou Boleslav s Nymburkem. Je to jediné místo, kde se stezka protíná se silnicí první třídy. Překonat ji ale není žádný velký problém. Pak už na cyklisty čeká jen příjemná projížďka mezi poli. Po levé straně se tyčí velký les. Z této části stezky si mají lidé možnost prohlédnout například i přilehlou Vlkavu.

Další překonávání silnice na cyklisty čeká po pár stech metrech. Tentokráte cyklostezka kříží silnici spojující Vlkavu s Loučení. Právě zde by ale cyklisté měli být opravdu velmi opatrní při přecházení silnice. Stezka komunikaci protíná v poměrně prudké zatáčce. Řidiči jsou sice na křížení upozorňování dopravními značkami a sníženou rychlostí. Ale obezřetnosti není nikdy dost!

Následuje už jen příjemná projížďka hustým lesem po vyasfaltované stezce. Ta mimo jiné vede kolem Jiváku, velkého rybníka, který před mnoha lety byl v letních obdobích doslova napěchován lidmi toužícími po zchlazení v přírodním koupališti. Dnes už je jeho sláva pomalu pryč. I přesto se zde ale lidé koupou. Ti, co se ale netouží po cykloprojížďce osvěžit vodou, mají možnost se osvěžit v místní restauraci.
Odtud pak lidé mohou jet mezi stromy až k Patřínu u Loučeně.

S nápadem vybudovat místo cukrovarské vlečky cyklostezku přišel bývalý starosta Čachovic Jan Bořík. „Došlo tady k úpravě povrchu, vysekání porostů a celkovému zpevnění cesty,“ upřesnila při slavnostním otevření minulý rok starostka Čachovic Naděžda Hyšková.