Mladá Boleslav bude v sobotu 14. května hostitelem druhého letošního závodu seriálu Kolo pro život s názvem Mladá Boleslav Tour Škoda Auto. Závod odstartuje hvězda světové rallye – Fin Juho Hänninen.

V sobotu se rozjede druhý ročník závodu horských kol Mladá Boleslav Tour Škoda Auto zařazený do seriálu Kolo pro život. Pro závodníky jsou opět připraveny dvě trasy – hlavní šedesátikilometrový závod a Fitness jízda, která měří 25 kilometrů.

UPRAVENÁ TRAŤ

Organizátoři připravili drobné změny na trase, které závod zatraktivní. „Ubrali jsme přejezdů po asfaltu a nahradit je jízdou v terénu. Dále jsme na trasu zařadili zcela nový úsek na Dalešice, kde na závodníky čeká pořádný stoupák,“ řekl ke změnám na trati hlavní pořadatel Josef Hladík.

Trať povede jezdce pojizerskou krajinou, například okolím barokní kaple Klokočka nebo v těsné blízkosti zříceniny hradu Zvířetice.

Loňské vítězství v Mladé Boleslavi bude obhajovat jezdec týmu Česká spořitelna - Specialized Pavel Boudný. Právě jemu se nejlépe povedl rozjezd nové sezóny seriálu Kolo pro život, když vyhrál úvodní závod Trans Brdy.

Konkurencí Boudnému budou naši nejlepší bikeři. Jan Hruška, Ondřej Fojtík (Nissan Dolák), Kristián Hynek (Česká spořitelna – Specialized MTB), domácí Václav Ježek (Alpine Pro Author Team), Stanislav Hejduk (Top Ten Team Teplice) a řada dalších závodníku se tak spolu s Boudným popere o tučné prémie vypsané na trati a pro celkového vítěze závodu.

„Pro zatraktivnění startovního pole a zvýšení sportovní úrovně závodu jsme se rozhodli vypsat na trati jednu rychlostní a další vrchařskou prémii pro tři nejlepší, kteří si rozdělí celkem 20.000 korun. Vítěz závodu navíc z Mladé Boleslavi odjede s desetitisícovou odměnou,“ upřesnil Josef Hladík.

NA STARTU I JUHO HÄNNINEN

Slavnostní start závodu se uskuteční v pravé poledne u Zákaznického centra Škoda Auto. Až do místa ostrého startu doprovodí závodníky soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 pilotovaný finským soutěžním jezdcem světového kalibru Juho Hänninenem.

V místě startu a cíle na Krásné louce je pro veřejnost připraven bohatý doprovodný program, který odstartuje v 9.50 hodin dětskými závody Junior Trophy.

Po celý den mohou návštěvníci využít v rámci doprovodného programu Škoda jízdu na populárních vozítkách Segway, nebo hrát o řadu hodnotných cen, či se zúčastnit tipovací soutěže o dva pobyty v rámci hospitality programu na Tour de France v roce 2012.