Akci pořádají zástupci zaměstnanců koncernu Volkswagen a slouží na podporu dobročinných účelů. Konkrétně svou jízdou chtějí pomoci dětem, kteří své útočiště našly na faře, kde  vzniklo útočiště pro znevýhodněné děti.

Právě těm se totiž rozhodli pomoci všichni, kdo se vydali na kole do Rumunska v Sedmihradsku/Rumunsku. Ještě, než se ale vydali na cestu, předal jim šéf odborů Kovo MB Jaroslav Povšík sto euro pro jejich osobní potřebu, ale také šek na deset tisíc korun na jejich projekt. Vesnice má nyní cca 300 obyvatel, sedmi set letou historii a leží v srdci středorumunského regionu Sedmihradsko.

Cílem rozsáhlého projektu je revitalizace chudé vesnice. Cyklistickou výpravu, do které se zapojil také bývalý primátor města automobilů, Svatopluk Kvaizar, čeká ujet celkem 1850 kilometrů. Cesta je povede Českem, Rakouskem a Maďarskem do Rumunska. Pomoci ale může každý z vás. Stačí si koupit kus cesty. Podpoříte tak mezinárodní síť nadací Petera Maffaye . Podrobnější informace získáte: www.petermaffaystiftung.de.