Členové cyklistického týmu, který si začal říkal Boleslavský šlapky. Fungují krátce, ale mají za sebou první úspěchy. Povídali jsme si s Davidem.

Jak jste se dali dohromady a proč?
Shodli jsme se, že bychom pro sebe měli něco udělat, nejen sedět u piva. Já už jezdím s týmem ABC a tak jsem řekl, proč ne, budeme jezdit spolu. Uděláme si spolek a budeme třeba časem i pořádat nějaké akce.

Proč máte takový dvojsmyslný název týmu?
Boleslavský šlapky, to vlastně napadlo mě. Nemohli jsme prostě na žádný název přijít a tak jsem řekl. Jsme z Boleslavi a šlapeme na kole, takže co se jmenovat Boleslavský šlapky. Nápad se okamžitě ujal.

Kam jste podnikli první oficiální cestu?
První naše cesta byla do Mikulova, o které jsme i v Deníku průběžně informovali. Bylo to veselé, místy náročné, ale určitě jsme si to všichni užili.

Léto nebylo nic moc, nevadilo vám to?
My jsme trefili poslední týden v srpnu a to bylo krásně. Spali jsme po kempech, kde to bylo večer prima. Získali jsme nové kamarády a byl to bezva relax. Jedním slovem to bylo super.

Vy máte na dresech nápis vašeho týmu, co na to lidi kolem?
Lidi nás poznávali. Cestou na nás pokřikovali, vy jste z tý Boleslavi? Vy jedete do toho Mikulova? To poprvé zafungovalo na Poděbradsku. My na ně, jak to víte? No my jsme o vás četli v Deníku. To nás hodně potěšilo.

Nejsilnější zážitek z cesty?
Vémyslice, Přejmenovali jsme to na Švémyslice. Tam byl nejlepší kemp a taky nejlevnější. No a taky jsme se seznámili s holkama co tam sbíraly jeřabiny.

Jakou další cestu plánujete?
Chystáme se zakončit letošní cezónu. Zakončíme ji nějakou jednodenní cestou, třeba na Ještěd, uvidíme. A máme i dokonce už dva nové členy. Našli si nás na internetu, napsali nám, že s námi chtějí jezdit, tak jsme je pozvali na naši schůzi.

Další velká cesta?
To musíme probrat. Ale nápady jsou. Padlo už Německo, Rakousko. Já bych ale nejraději šlapal do Španělska, tam to mám moc rád a znám to tam. Snad na tuhle cestu taky někdy dojde.