"Je to další výsledek nedávno nastartované úzké spolupráce města a automobilky. Ačkoliv výbor, jehož prostřednictvím podporu automobilky vyjednáváme, založila Mladá Boleslav, snažíme se pomoci v rámci celého okresu," uvedl předseda Výboru pro spolupráci města Mladá Boleslav se Škodou Auto Robin Povšík.

A tak zatímco dvě nové oktávky poputují Městské policii Mladá Boleslav, kodiaqy pro záchrannou službu i autoškolu již budou sloužit lidem i ze širšího okolí.

„Je to pro nás skvělá zpráva, kterou celému pedagogickému sboru naší školy pan Povšík den před koncem školního roku udělal velkou," uvedl ředitel SOŠ a SOU v Horkách nad Jizerou Vratislav Morava, jejichž vozidla autoškoly by měla být spíše muzejními kousky než prostředky výuky. „Autoškolu u nás absolvují studenti oboru Zemědělec – farmář a jen letos oprávnění získaly čtyři desítky studentů. Máme škodovku, která má najeto přes 260 tisíc kilometrů, takže nový automobil výrazně zkvalitní výuku. Jsme moc rádi, že jsme byli zařazeni do tohoto programu,“ dodal ředitel školy Morava.

Podobně se vyjádřil i ředitel Středního odborného učiliště v Hubálově. „U nás autoškolu absolvuje 40 dětí ročně, auto je skutečně vytížené. Navíc jezdíme peugeotem, takže jeho výměna za škodovku je určitě správná," řekl ředitel učiliště v Hubálově Miroslav Kolomazník.

Podobnou radost vyjádřil i ředitel mladoboleslavské SOŠ a SOU, bývalé zemědělky, Jiří Šlégl. „Jsme vděčni za nový automobil, který doplní a vylepší náš současný vozový park autoškoly, který samozřejmě je škodovácký. Nové auto bude sloužit pro výuku autoškoly pro žáky oborů Mechanizace a služby, Automechanik a Autoelektrikář ročně naši žáci získají desítky řidičských oprávnění. My máme dlouhodobou smlouvu o spolupráci se Škodou a tento dar tak zapadá do naší vzájemné spolupráce, ze které máme radost,“ uvedl ředitel Jiří Šlégl.

Nové auto přijde vhod i zmíněné městské policii. "Nové vozidlo bychom snad měli v dohledné době obdržet, oktávie je pro naše účely ideální, neboť má dostatečně rozměrný kufr, který je nutný například pro převoz kadáverů, nebo odchycených zvířat," vysvětlil zástupce velitele Ondřej Kubala. Auto má podle něj sloužit ke standardním výjezdům a pravděpodobně nahradí některé auto ze stávajícího vozového parku. "Máme zde auta, která mají najeto sto, dvě stě a více tisíc kilometrů a vyžadují si časté opravy a údržbu. Nový přírůstek tak snad v tomhle směru pomůže," doplnil Kubala.

"Zvláště potřebná jsou pro nás auta při současných nedostatečných početních stavech boleslavských strážníků. Neustále slýcháme výtky, že je v ulicích vidět málo pěších hlídek, nicméně za této situace je pro nás skutečně prioritní schopnost být připraveni a rychle se dopravit na místo, kde jsme právě zapotřebí, což bez auta nejde," dodal Ondřej Kubala.