Představeny budou rozmanité pohybové aktivity, jež jsou prospěšné tělu i jeho kondici – jsou však připraveny i nabídky orientované přímo na péči o zdraví.

Výstaviště nabídne program od 10 do 16 hodin, přičemž zájemci mohou absolvovat například kardiovaskulární vyšetření, prověření znamének na kůži, ale i diagnostiku pohybového aparátu, nebo konzultace s fyzioterapeutem. Chystají se také workshopy zaměřené na zdravý pohyb.

Program v někdejší hale za průmyslovkou, jež se nyní označuje jako centrum Pluhárna, se připojí dvě hodiny po poledni. Do aktivního pohybu tam návštěvníky vtáhnou zástupci basketbalového a florbalového klubu, v rámci vystoupení se představí cheerleaders neboli „roztleskávačky“ a vyznavači capoeiry, bojového umění prolínajícího se s tancem. Od 18 hodin také odstartuje benefiční běh městem.

Nemá však chybět ani představení zdravého jídla a pití – včetně občerstvení vegetariánského i veganského. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže – včetně závodů na koloběžkách nebo měření sil na veslařském trenažéru. Organizátoři ale chystají třeba i běh pro neběžce, kruhový trénink nebo cvičení pro zdravá záda.

Podmínkou pro účast jsou v nynější době obvyklá opatření: schopnost u vstupu prokázat dokončené očkování proti koronaviru, absolvování covidového testu s negativním výsledkem nebo nedávno prodělané onemocnění.