Dva náročné dny už mají herci mladoboleslavského divadla za sebou. Dva dny tam totiž natáčel štáb České televize inscenaci režiséra Pavla Kheka Miláček.
To, že veřejnoprávní televize přijela zrovna do Mladé Boleslavi, má na starosti dramaturg ČT Ondřej Šrámek.

Proč jste zavítali zrovna do Mladé Boleslavi?
Inscenaci Miláček jsem viděl na videu, protože v pořadu Divadlo žije! informujeme o všech premiérách v Čechách. Tak jsme viděli kus této hry a velice nás zaujala, a proto jsme se do Mladé Boleslavi vypravili. Je pravdou, že jsme vybírali mezi více tituly, ale volba padla na Miláčka. V Mladé Boleslavi by bylo k natočení více titulů. Miláček nám přišel zajímavý i společensky. Líbí se mi, jak na něj reagují mladí diváci. Hlediště celou dobu žije. Osobně ho považuji za vynikající inscenaci.

Kdy Česká televize Miláčka odvysílá?
Odvysílání by se mělo uskutečnit letos na podzim v souvislosti se stým výročím mladoboleslavského divadla. Chtěl bych ale zdůraznit to, že sté výročí divadla, nebylo důvodem natáčení. Jsme velice rádi, že se divadlo může prezentovat takovou skvělou inscenací.


Hlavní představitel Miláčka, Petr Mikeska, byl po natáčení zcela vyčerpán.

Jaký máte z natáčení pocit?
Pro nás všechny je to samozřejmě velkým oceněním za naši práci. Jelikož je to bezprostředně po mém třetím představení, tak bohužel nejsem schopen říct kloudnou větu s podmětem a přísudkem.

Hrálo se vám jinak v přítomnosti kamer?
Kupodivu jsem nebyl nervózní a samotného mě to velice překvapilo. Říkal jsem si: „Natáčí se to dvakrát, tak když se ti něco nepovede napoprvé, povede se to napodruhé.“