Záchytná stanice pro opilé spoluobčany funguje v Mladé Boleslavi necelé dva měsíce. A jak se ukazuje, o klientelu rozhodně nouzi nemá. S placením za pobyt je to ale horší. Platit se totiž každému nechce.

A není divu. Jeden jediný nocleh totiž stojí čtyři tisíce korun! Podle tiskové mluvčí Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, která záchytku provozuje, tam během prvního měsíce střízlivělo už 14 lidí. Při červencovém otevření se všichni ptali, jak to bude s ochotou platit. A výsledek? „Zatím zaplatil jeden člověk,“ řekla k placení mluvčí Koišová.

Během prvního měsíce okusilo hořkost záchytné stanice devět cizinců, v jednom případě dokonce i žena. „Personál záchytné stanice je velmi spokojen s tím, jak zařízení funguje. Dosud nebyly zaznamenány jakékoliv problémy s opilými lidmi,“ uvedla nemocniční mluvčí.

Zajímavostí zřejmě bude, že na záchytce v Mladé Boleslavi skončili někteří lidé během prvního měsíce hned dvakrát!

Ti, kteří dosud za svůj nocleh nezaplatili, ale placení neujdou. Nemocnice totiž od nich bude peníze vymáhat. Poplatek za lidi, kteří nemají peníze, bude platit město a kraj. „Mladá Boleslav slíbila, že v rozpočtu vyčlení částku řádově ve stotisících korun na provoz – o konečné sumě ještě rozhodne zastupitelstvo při schvalování rozpočtu města na rok 2009. Stejně tak Středočeský kraj už dříve slíbil finanční pomoc ve výši jednoho milionu korun ročně,“ uvedla pro Deník Koišová.