Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co čeká Dům kultury? Knihovna v něm nebude!

Mladá Boleslav - Vedení města už má v hrubých obrysech o rekonstrukci hlavního kulturního stánku Mladé Boleslavi jasno. Knihovna se do jeho útrob stěhovat nebude, vznikne tu však její pobočka. A co dalšího už je jisté?

3.6.2016 1
SDÍLEJ:

Dům kultury v Mladé BoleslaviFoto: Boleslavský deník

Už během dubnových prezentací ideových studií, jejichž autory jsou studenti architekturyz liberecké univerzity, bylo patrné, že ani jedna ze dvou představených variant nebude mít bezvýhradnou podporu. To se později potvrdilo a začala se rodit třetí varianta. Ta v sobě kombinuje nejzajímavější momenty obou studií i připomínky veřejnosti.

„Mohu potvrdit, že aktuálně už vzniká třetí varianta, která neřeší stěhování knihovny do DK. Přesto s vedením knihovny nadále jednáme hodláme v DK vytvořit literární kavárnu vybavenou menším podiem a čítárnou denního tisku a magazínů," uvádí náměstek primátora Daniel Marek.

V prvním patře nevznikne kongresové centrum, o čemž se rovněž uvažovalo, nýbrž víceúčelový přednáškový sál s kapacitou 60 až 80 lidí. V úvaze je stále výstavní síň, která by mohla být otevřena jak krátkodobým výstavám, tak poskytnout zázemí pro stálou expozici pláten v majetku města.

V přízemí se dočká důkladné rekonstrukce divadelní sál, v jehož foyeru vznikne kavárna, i starý přednáškový sál, jenž by měl být přestavěn na hudební klub. Prostory přiléhající na Táborskou ulici budou přestavěny na klubovny pro zájmové spolky, ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Na Výstavišti se jedná o vytvoření klubu pro teenagery starší 15 let, kteří nemají podle vedení města ve městě mnoho příležitostí ke konstruktivnímu trávení volného času.

Úpravou projdou rovněž prostory restaurace, jejíž balkón bude demontován a zrušen, hudebních zkušeben, důstojné úpravy se dočká hlavní vstup, v přízemí vznikne centrum pro nejmenší děti i zázemí pro jejich maminky a celá budova se dočká úpravy opláštění a zvelebení okolí. Jakého, to ještě jasné není. Lze však předpokládat, že půjde spíše o kosmetické úpravy než o nákladnou razantní proměnu.

Na přelomu léta a podzimu se zastupitelům dostane do rukou návrh varianty modernizace číslo tři. Po jejím projednání bude zadáno zpracování finální studie, následně zpracována projektová dokumentace a vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele. Staveniště by mělo být předáno v první polovině příštího roku.

„Rekonstrukce bude zahájena v průběhu roku 2017 a bude rozložena do dvou let. Nechceme Dům kultury na čas zcela zavřít, takže postupovat budeme po etapách. Například plesová sezóna rozhodně ohrožena není," dodává Marek.

V souvislosti s rekonstrukcí DK se dočká úprav i sousední parkoviště. To se dočká jednoho nového nadzemního patra, takže jeho plocha se zdvojnásobí. Půjde však o dočasné řešení, nikoliv o parkovací dům.

Autor: Martin Weiss

3.6.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení