„Ženě pak z uší ukradly náušnice v hodnotě asi jeden a půl tisíce korun a z místa utekly,“ řekl Boleslavskému deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš. Okradená si to však nenechala líbit a vše ohlásila. Policisté a strážníci ihned rozjeli pátrání.

Pracovník kamerového dohlížecího systému Městské policie Mladá Boleslav si všiml těchto dvou podezřelých žen, které se pohybovaly v okolí obchodních domů.

„Za pomocí techniky a hlídek v terénu byl monitorován pohyb těchto žen až na třídu T. G. Masaryka, kde strážníci již udeřili najisto,“ sdělil Deníku Ondřej Kubala, manažer prevence kriminality v Mladé Boleslavi.

Po zásahu putovaly obě podezřelé do rukou policie kvůli podezření ze zmíněného trestného činu. Policisté případ vyšetřovali ve zkráceném přípravném řízení. Ženy pravděpodobně skončí před soudem, který je může poslat na pobyt v českém vězení.

Koupili jste v minulých dnech nějaké šperky od dvou cizinek na ulici v Mladé Boleslavi? Nechte si ověřit, jestli jsou pravé. Pokud jste byli podvedeni, obraťte se na policii.