A rozhodně se nenudili. Jak uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta, během hodiny zastavili čtyři vozidla, jejichž řidiči překročili padesátikilometrovou rychlost.

„Ve dvou případech byl přestupek vyřešen na místě blokovou pokutou. Zbylé dva šoféry dořeší ve správním řízení," vysvětlil šéf strážníků.

V jednom z vozidel seděla například cizinka, která při kontrole nepředložila řidičské oprávnění. Strážníci ji při zjišťování podrobností začali podezřívat, že nikdy žádným kurzem autoškoly neprošla a tudíž ani žádné oprávnění nevlastní.

Proto si na pomoc přivolali státní policisty, kteří o několik minut později podezření nakonec potvrdili. Řidičku poté převezli na služebnu obvodního oddělení k dalšímu dořešení.

To však nebyl jediný zásah do bezpečnosti provozu. Při kontrole parkování objevila hlídka dvě vozidla stojící na trávníku na třídě Václava Klementa. „Při vypisování parkovací karty se k jednomu z vozidel dostavil řidič, se kterým byl přestupek na místě projednán v blokovém řízení. Na druhé vozidlo byla vypsána parkovací karta," dodal Tomáš Kypta.