Centrotherm, Compag, Vodovody a kanalizace i Dopravní podnik. Všude budou padat hlavy šéfů! Firmy, které vlastní, nebo v nich má hlavní vlastnický podíl město Mladé Boleslav, se musí připravit na výměny šéfů. Nové vedení radnice totiž chystá jejich výměnu.

„Je skoro stoprocentní, že po šéfech Dopravního podniku Petru Kadaníkovi a Jiřímu Královi padne i šéf Centrothermu Jaromír Kolda,“ řekl našemu Deníku velmi dobře informovaný zdroj z okolí vedení radnice.

Primátor města to včera Deníku potvrdil. „Případné změny na vedoucích postech jsou zatím v jednání, ale uvažujeme o nich,“ řekl Nwelati. Podle něho však není pravda, že by město chystalo výměnu vedení jednoho z nejvíce prosperujících podniků Vodovody a kanalizace, kde podle všeho ani nemá většinový podíl.

„Chystáme změnu v představenstvu, kde se zástupcem města stanu já místo Svatopluka Kvaizara, protože by tuto pozici měl vždy zastávat primátor,“ vysvětlil Deníku Nwelati.

Bývalý primátor nebyl včera předpokládaným postupem města překvapený. „Vždy byl v této pozici primátor města. Bylo spíše otázkou, kdy k tomu dojde,“ řekl Kvaizar.

Ředitel Centrothermu Jaromír Kolda našemu deníku řekl, že zatím nebyl o přípravě nějakých změn informován, ale že může být odvolán představenstvem prakticky každý měsíc.

„Samozřejmě by mě to nepotěšilo, protože mi je 60 let a ještě nemohu jít do důchodu. Chtěl jsem dokončit volební období v představenstvu. Nevím o žádném důvodu, proč bych měl být odvolán,“ řekl Kolda. On sám by za vším ani neviděl politický důvod, protože nikdy nebyl a podle svých slov ani nebude v žádné politické straně.

Podle bývalého primátora Kvaizara jsou ovšem podobné rozsáhlé změny doménou právě jen nedávno zvolené ODS. „Zavání mi to politikou, protože například pan Kolda byl v Centrothermu přes dvě různá volební období a až nyní se zvažuje jeho odvolání,“ spekuloval Kvaizar.

„Jsou to personální čistky, ODS připravuje Centrotherm na privatizaci,“ prohlásil k to〜mu bývalý náměstek primátora Robin Povšík.

Primátor Raduan Nwelati odmítá, že by šlo o politické důvody. Například v případě Dopravního podniku prohlásil, že ke změně došlo kvůli špatnému hospodaření.

Jenže, jak jsme zjistili, město chce požádat i rakouského vlastníka firmy Compag, která v Mladé Boleslavi zajišťuje úklidové práce, aby rovněž přistoupilo na vypsání výběrového řízení na post ředitele. Vedení firmy si přitom není vědomo žádné chyby, za kterou by mělo být kritizováno, či dokonce odvoláno.

„O ničem nevím a nemohu se k tomu vyjadřovat. Nemyslím si ale, že je nějaký vážný důvod k ménu odvolání,“ řekl ředitel Compagu Pavel Šiška.