Není jim totiž jedno, jak obec vypadá a jak vypadat, za několik dalších let, bude. Přesto, že bylo v sobotu sychravé počasí, nelenili, nazuli si gumáky a vyrazili k obecnímu úřadu, vyzbrojeni nejen nářadím, ale také dobrou náladou. „Jsme rádi, že jsme tady, chodíme pravidelně a navíc nás to i baví," svěřila se Boleslavskému deníku rodina Procházkových z Čisté.

Do sázení se pravidelně zapojuje také místní zahradních pan Tomsa. „Zapojily se všechny sportovní kluby, Myslivecké sdružení  naší obce  i Svazu chovatelů v Čisté. Samozřejmostí je účast zastupitelstva včetně starostky. Každý děláme, co je potřeba. Velmi mne také těší, že se do této akce zapojuje hodně dětí, naším rádcem je pan Tomsa, místní majitel zahradnictví, který po skončení akce všechna místa, kde se stromy sázely, objede a zkontroluje, případně dodá opěrné tyče," vypráví o prospěšné akci starostka obce Marta Dubayová.

Letos obyvatelé Čisté vysazovali ovocné stromy, a to jak pro lidi, tak pro zvěř. I těm totiž třeba rybíz, který je pro ně velkou pochoutkou, chutná. Stromky se sázely třeba vedle i pod místním hřištěm, ale také za hřbitovem, směrem k lesu. Obec Čistá na této akci spolupracuje, už po několikáté, se Škodou Auto, která opět stromky financovala.

Rodina Procházkových vysazuje stromky v obci Čistá pravidelně

Zatímco některé rodiny v obci Čistá dali přednost třeba pohádkám v pyžamu, jiné už od brzkého rána pracovaly, v sychravém počasí,  na několika místech obce a vysazovaly ovocné stromky.
„Stromky chodíme vysazovat pravidelně. Když jdeme s dětmi na procházku, tak si o nich i vyprávíme a říkáme si, které vysadila naše rodina. Není nám jedno kolik a jakých stromů v obci máme," nechala se slyšet čtyřčlenná rodina Procházkových, která pracovala s pořádnou vervou. Důležité také je, že všichni tam byli dobrovolně a rádi.