Městskou policii byste v Benátkách hledali marně. Místo toho, aby městskému rozpočtu pouštěli žilou obecní pochůzkáři, rozhodli se místní řešit situaci jinak – prevencí. Ne snad, že by rozdávali letáky s prosbou o neloupení; radnice investovala pět milionů korun do kamerového systému, který je prý nejmodernější v celé republice!

Celkem čtrnáct kamer nepřetržitě sledují pověření zaměstnanci, a zde se najde dobré uplatnění pro handicapované, kteří při podezření okamžitě zalarmují místní buňku státní policie. Ta nadto disponuje vlastní prohlížecí strukturou. „Snížila se drobná kriminalita, vandalismus i přestupky především autobusů, které se Na Burse otáčely přes plnou čáru,“ pochvaluje si starosta města Jaroslav Král.

Právě zmiňované náměstí jako by bylo bývalo magnetem pro darebáky všeho druhu – zvlášť v noci se zde pořádaly automobilové honičky, opilci demolovali městský mobiliář nebo zaparkovaná auta. Tomu je nyní konec. „Aby byla městská policie v Benátkách efektivní, musela by mít nejméně osm členů. V době této moderní monitorovací techniky a přítomnosti Policie ČR ve městě je její zřizování zbytečné,“ uzavírá Král s tím, že „šmírování“ se nikdo obávat nemusí. Záběry z kamer jsou totiž podrobovány kontrole, zda–li jen nějaký voyer nekouká do oken bytů.