Přestože do Štědrého dne zbývají ještě více než dva měsíce, žáci ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Jičínské ulici si už zahráli na Ježíška. Jejich nadílka však nezůstala v Mladé Boleslavi, tentokrát jeli nemocné děti obdarovat do pražské nemocnice v Motole.

„Z borovice a smrku jsme vyráběli přes deset dřevěných židliček pro Motol. Ve třídě je nás sedm, takže většina dělala jednu a někdo dvě. Známky dopadly docela dobře. Většinou," usmívá se truhlář Pavel Hůlka z třetího ročníku.

Mladí truhláři vyrobili pod vedením mistra Václava Slánského několik klasických židlí, několik polohovatelných, dále také stolek a dřevěné kostky na hraní. Výrobky opatřily bílým nátěrem a poslali Tereze Koptové, která je ilustrovala.

„Během výuky jsem Terku jednou načapala, že nedává pozor a místo toho si kreslí. Ten obrázek byl ale pěkný, a tak bylo jasné, kdo ty židličky opatří obrázky," říká Marcela Pantlíková, učitelka, která má zároveň na starosti domov mládeže. Hotové výrobky tak nyní zdobí obrázky známých postaviček z klasických večerníčků

Začátkem minulého týdne už bylo vše připraveno a skupina žáků se i s paní učitelkou vypravila ve čtvrtek do Prahy. S nákladem dárků, klaunem i divadelním představením o Křemílkovi a Vochomůrkovi, které připravila Hana Fialková a Karolína Ferdinandová.

„Děcka byla úplně šťastná. Nejdřív je zaujalo to divadelní představení a pak se jim moc líbily ty židličky. Těch bylo celkem třináct a my je rozdali přímo na pokoje na oddělení," přiblížila Boleslavskému deníku Tereza Koptová.

Pro žáky ze SOŠ a SOU Jičínská však nešlo o zdaleka první projekt tohoto druhu. V minulosti už svými výrobky a divadlem potěšili například malé pacienty dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice nebo seniory z LDN v Mnichově Hradišti. Také amatérské divadlo zde má už několikaletou tradici. Už za tři týdny, 6. listopadu, studentský divadelní spolek uvede světoznámou francouzskou komedii Lakomec.