Asi hodně dlouho bude důchodkyně v jedné z vesniček u Kměžnosta litovat toho, že venku pracovala na zahrádce a nebyla raději schovaná doma. Při práci ji totiž oslovil muž s ženou a nabídl ji, že ji nabrousí nože. Seniorka souhlasila a zlořády si do bytu pustila.

Tam podle mluvčího policistů Ladislava Mareše skutečně nainstalovali elektrický brus a nabrousili nože i nůžky. Potom si žena řekla o dva tisíce korun za odvedenou práci. "Důvěřivá důchodkyně odešla do vedlejší místnosti, kde vzala z uložených úspor dva tisíce korun a za práci zaplatila. Ani si neuvědomila, že tím ženě ukázala, kde má uloženy peníze a kde je klíč od skříně," uvedl Mareš.

Poté si důchodkyně ještě sedla v kuchyni, kde si povídala s mužem, který nože brousil. Toho jeho partnerka využila a ve vedlejší místnosti z uzamčeného sekretáře ukradla přes pětadvacet tisíc korun. Následně z domu odešli. Krádeže si důchodkyně všimla až po jejich odchodu.

Podezřelý pár přijel na místo podle všeho modrým vozidlem Škoda 105 nebo 120. Šlo o ženu ve věku 35-40 let, štíhlé postavy, vysoké asi 175 cm. Žena byla v obličeji až pohublá. Na sobě měla hnědou zimní bundu pod kolena a na hlavě pletenou čepici s kšiltem také hnědé barvy. Její partner byl muž ve věku 50-55 let, asi 165 cm vysoký, silnější postavy. Měl hnědé nakrátko střižené vlasy. Oblečen byl do černé zimní bundy, černých kalhot a polobotek. U sebe měl koženou tašku se zavíráním na zip, v níž měl elektrickou brusku.

Případem se zabývají policisté z Mnichova Hradiště. Opětovně varujeme především starší a osaměle žijící občany, aby nebyli až tak důvěřiví a nepouštěli si do obydlí cizí osoby. Informace k podezřelému páru „brusičů nožů“ můžete podat přímo na Obvodní oddělení v Mnichově Hradišti.