Místostarosta Blahoslav Jírů řekl, že už v úterý bude na pracovním zastupitelstvu domluven termín, kdy budou nové volby. Jméno nového starosty se dozvíme za tři týdny.

Ladislav Šifta zemřel v sobotu 5. března po krátké těžké nemoci ve věku 68 let. V Chotětově po něm zůstane velký kus práce.

„Myslím, že nový starosta to bude mít hodně těžké, protože Ladislavu Šiftovi se lze jen stěží vyrovnat. Byl neuvěřitelně akční a pečlivý. Spousta rozjetých projektů leží na jeho stole i dnes, například výstavba stovky nových domů, projekt na dostavbu základní školy, nebo zateplení mateřské školy,“ vypočítává připravené akce místostarosta.

Ke starostovým největším zásluhám patří vybudování hloubkové kanalizace a čističky odpadních vod, vystavění sportovního areálu a také fakt, že byl Chotětov v roce 2007 znovu ustanoven městysem. Zasloužil se i o vznik chotětovského praporu a znaku.

Poslední rozloučení s Ladislavem Šiftou se koná v pátek 11. března od 13.30 hodin v obřadní síni na Novém hřbitově v Mladé Boleslavi.