Od zámeckého kopce ke křižovatce u sauny. Právě v tomto úseku se v letošním roce v Tyršově ulici v Bělé pod Bezdězem budou opravovat chodníky po obou stranách silnice druhé třídy. Město dostalo totiž před několika dny na tyto opravy dotaci do maximální výši částky milión šest set tisíc s účastí města třicet procent.
Dotace poskytl státní fond dopravní infrastruktury.

Přestože silnice i chodníky patří kraji, opravy se souhlasem provádí město. Co se rozměrů týče, v některých místech by neškodilo pár centimetrů přidat, to se ale nestane. „Chodníky musí bohužel zůstat ve stejné šíři, jako jsou nyní. A to i na straně u nemovitostí, kde je situace kritická. Provedou se tam ale taková opatření, aby průchod po chodníku byl maximálně bezpečný. Velkou změnou bude ovšem to, že celá levá strana, tedy ta u nemovitostí, bude vybudována jako plně bezbariérová. To znamená, že lidé, kteří se pohybují pomocí invalidního vozíku, se pak dostanou do všech obchodů v Tyršově ulici, na městský úřad, na poštu, po celém parku. V budoucnu se pak bude v bezbariérovosti města pokračovat směrem k základní škole," vysvětlil starosta Bělé Jaroslav Verner.

Součástí  oprav chodníků bude také vybudování parkoviště u místní základní školy. „Bude to takzvané minutové parkoviště. Sloužit by mělo rodičům, kteří vozí děti do školy. Od letošního podzimu by tak blikající auta stojící na kraji silnice měla být minulostí," upřesnil úpravy chodníků starosta.