Trnem v oku pro mnohé obyvatele Předměřic je neutěšený stav některých chodníků v obci. „Jinde mají zámkové dlažby, zato tady by si starší lidé zlámali nohy. Pokud bych se měl rozhodnout, do čeho v Předměřicích investovat, tak do chodníků,“ uvedl například Ladislav Čech z Předměřic.

Podle vedení obce se na přelomu května a června v Předměřicích s opravami některých komunikací počítá. Spíše než o chodníky však prý půjde o silnice. S větší investicí v této oblasti prozatím obec neuvažuje z jednoho prostého důvodu. „Chceme v obci dělat kanalizaci, jakmile na ni seženeme peníze. Pak bychom museli nové komunikace zase rozkopat,“ zdůvodnil starosta Josef Habada.

Jeden z chodníků se však v Předměřicích bude letos přece jen opravovat. „Jde o chodník, který spojuje horní část obce s prodejnou a autobusovou zastávkou,“ přiblížil místostarosta Miroslav Bláha. Na opravu tohoto chodníku se totiž podařilo získat dotaci z Programu obnovy venkova.

„Dotace činí maximálně padesát procent z částky 242 tisíc korun. Obec tudíž doplatí 121 tisíc a v případě, že náklady přerostou přes 242 tisíc, doplatí i zbytek této částky.

Podle místostarosty však obec rozhodně nebude chtít opravu tohoto chodníka ošidit tak, aby se mermomocí vešla do částky 242 tisíc a nemusela doplácet více. „Chodník, který má délku asi sto dvacet metrů, je v dezolátním stavu. Hrozí tam nebezpečí úrazu,“ uvědomuje si Bláha.