„Když tudy chcete jít pěšky, tak zhruba polovinu roku potřebujete holinky. Lidé si tu sice vyšlapali cestu, ale ta je samozřejmě bahnitá, suchou nohou se do města nedostaneme. Nevím, proč by tu nemohly být chodníky," tvrdí Luboš Kárný z Debře.

Jelikož je ale Radouč chráněným územím, je vyloučeno, aby zde došlo k vybudování chodníků, a to i přesto, že v současné době na různých místech ve městě lidem vycházejí vstříc a dělají chodníky tam, kudy si lidé zkracují cestu.

Pod vedením Michala Musila z Debře několik lidí z dotčených lokalit podepsalo dopis, adresovaný radnici, který byl prezentován jako petice.

Jak potvrdil náměstek primátora Jiří Bouška, řešení se hledá, ale chodníky přes chráněné území to rozhodně nebudou.

„V tuhle chvíli intenzivně pracujeme na výkupu pozemků vedle silnice na Kosmonosy, podél které bychom chtěli postavit chodník. Ten by pak byl napojen na cyklostezku, kterou zde vybudoval Bradlec," uvedl pro Boleslavský deník Jiří Bouška.

Dodal také, že variant je hned několik, protože část pozemků patří soukromým vlastníkům, z nichž někteří s tímto záměrem nesouhlasí.

„Zástupci CHKO jasně řekli, že zámková dlažba či něco podobného nepřipadá na Radouči v úvahu. I stávající cesty tam nám povolili zpevňovat pouze materiálem z Radouče, přivézt tam cokoliv nesmíme," uzavřel náměstek Bouška.