Poklidná cesta domů se může mnohdy stát nebezpečným dobrodružstvím. Obzvlášť pak pro obyvatele nové zástavby v Semčicích.

Podél zástavby vede totiž hlavní silnice směrem na Žerčice a Ledce. Místní se mohou pěšky dostat domů po krajnici této cesty. Velké nebezpečí představují rychle jedoucí osobní automobily, nákladní automobily i autobusy. V některých případech tak chodci musí až uskakovat do příkopů. Z tohoto důvodu vedení Semčic v tomto kritickém místě postaví nový chodník.

„U nové výstavby, v lokalitě za kampeličkami v Zeleném pruhu, postavíme nový chodník. Především to je z důvodu bezpečnosti,“ uvedla Jana Dlouhá, starostka obce Semčice.

Nový chodník bude široký dva a půl metru. K chodníku přibudou také tři přechody. Obec na stavbu zažádala o dotaci z Programu obnovy venkova. „Obec žádala o částku dvě stě tisíc korun. Bylo nám přiděleno sto třicet čtyři tisíc,“ řekla starostka Jana Dlouhá.

Kromě přidělených peněz dá obec Semčice do stavby nového chodníku přibližně pět set čtyřicet tisíc. Výstavba chodníku by měla začít v pondělí 2. června.
„Počítáme s tím, že chodník by se měl dokončit začátkem měsíce července. Stavba by neměla pro obyvatele ani pro řidiče představovat žádná omezení,“ dodala Dlouhá.