Oproti loňsku tak jejich počet sice mírně klesl, ale kvalita plovoucích strojů naopak stoupla. To ale neznamenalo, že by se mnohý "Neckař" po cestě nevykoupal v ledové vodě.

"Myslím, žei pro diváky bylo hodně těžké vybrat vítěze, nakonec ale s naprostou převahou zvítězila Chemická laboratoř, která na vodě překvapila opravdovým výbuchem včetně barevných kouřových efektů a jedním přiotráveným pasažérem," popisoval se smíchem boj o vítěze jeden z organizátorů Jaroslav Tomka.

Po vlnkách Mohelky se ten den svezly obřínefalšované mouchy s pohyblivými křídly, na opravdovém lejně, které si za netradiční nápad vysloužili stříbrné umístění. Třetí pozici obsadil Asterix a Obelix se svou bohatou výpravou a barevnými kostýmy. Úspěch ale slavila i ostatní plavidla - dětský hasičský sbor zachraňující přímo na vodě hořící dům a babičku, iglů s eskymáky nebo Mirasovy pivní lázně, kde musely na zrelaxovaného Mirka lazebnicemísto pemzy často použít hrubý pilník na železo.

"Myslím, že si můžeme pogratulovat hlavně k počasí, které se oproti minulým dnům neuvěřitelně zlepšilo. Jsme spokojení jak s návštěvností takis tím, jak vstřícně nám pomohli sponzoři celé soutěže. Skvělá byla i večerní zábava se skupinou Víkendrock," dodal starosta pořádajícího sboru dobrovolných hasičů z Mohelnice nad Jizerou.