Proč? Má totiž unikátní italský přístroj Zoner, který s pletí dokáže naprosté zázraky. Kromě ní ho v České republice vlastní jen několik kosmetiček.

Ale od začátku. Než vůbec může Zoner začít pracovat, musí se pleť odlíčit a vyčistit, aby se do ní mohly lépe vpracovat aktivní látky.
Zoner zkrášlí pleť ve třech krocích. Zaprvé radioliftingem. V tomto případě se pracuje s radiofrekvencí, což je v podstatě okamžitý neinvazivní lifting. Radiofrekvenční vlny pleť zahřívají a donutí fibroblasty produkovat zdravá kolagenová a elastinová vlákna. Zároveň pleť vyhlazují od jizviček. Pleť se zahřeje na maximální možnou teplotu 42 stupňů Celsia. Sondou se pohybuje velmi rychle po obličeji, krku i dekoltu, takže ucítíte jen příjemné teplo.

Ošetření radiofrekvencí trvá dvacet minut. Během této doby s klientkou procvičujeme obličejovou gymnastiku, děláme mimické cviky.
Další funkcí je infračervené světlo, které je oku neviditelné, ale velmi účinné na výplň hlubokých vrásek. Zlepšuje texturu pleti, projasní ji a napomáhá k množení kmenových buněk v povrchových vrstvách.

Neinvazivní mezoterapie

Poslední je neinvazivní mezoterapie. Tato metoda zlepšuje dočasnou propustnost buněčné struktury. „Můžete ji znát také jako elektroporézu. Ta svým proudem dokáže otevřít buňku až na tři minuty, což je dostatek času na to, dostat do buňky sto procent aktivní látky, což žádná jiná technologie nedokáže. Klientky přitom mohou cítit jemné mravenčení," dodala Petra Pacholátková s tím, že na přístroji lze nastavit intenzitu záření.

Přístroj je bezpečný, mohou ho používat všichni, avšak vždy s ohledem na zdraví. Lékaři ale nedoporučují, aby vyšetření podstupovali těhotné ženy, nositelé kardiostimulátoru nebo elektrostimulátoru. Dále není vhodný v případě, že jste nositeli kovových protéz, máte vážné onemocnění či trpíte neoplázií nebo metastázemi. V každém případě je dobré být v kontaktu s praktickým lékařem, který ošetření schválí, nebo v druhém případě neschválí.

Celé ošetření Zonerem trvá přibližně sto minut. V kompletním ošetření je zahrnuto odlíčení pleti, nanesení exfoliační masky, vyčištění pleti ultrazvukovou špachtlí, radiofrekvence, infračervené světlo, neinvazivní mezoterapie a závěrečný vypínací krém. Pro dlouhotrvající efekt je vhodné podstoupit kúru, kdy si sami můžete určit počet ošetření. Minimálně je potřeba podstoupit čtyři ošetření v rozmezí deseti až čtrnácti dnů.

„Pokud ženy chtějí, aby jejich pleť vypadala dobře, doporučuji, aby s potlačováním vrásek začaly již kolem pětadvaceti až třiceti let. Nyní pleť stárne rychleji vlivem životního stylu i prostřeni, ve kterém se pohybujeme. Vliv má také stresující zaměstnání, co jíme, jestli přijímáme dostatek tekutin a jestli si dopřáváme dostatek spánku." zhodnotila kosmetička.