Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati a ministr životního prostředí Tomáš Chalupa dnes zasadili v parčíku u Domova s pečovatelskou službou Na Radouči v Mladé Boleslavi dvě vzrostlé Lípy. Mají být symbolem pokračující obnovy zeleně ve městě a zároveň lípy tematicky zapadají do pátečního svátečního Dne vzniku samostatného československého státu.

„Jde o akci, při níž se ministerstvo životního prostředí snaží v rámci České republiky během jediného dne vysázet co nejvíce stromů. Využil jsem nápadu Mladé Boleslavi a podpořili jsme tuto akci s panem primátorem tím, že jsme dva stromy vysadili sami,“ řekl Deníku ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Podle něho tak dnes v Česku v různých městech najde místo několik tisíc stromů.

Práce jako odpočinek

Primátor Raduan Nwelati si akci pochvaloval. „Pro mě je fyzická práce odpočinkem, protože pracuji hlavně v kanceláři, a když mohu dělat něco rukama, tak přitom odpočívám,“ řekl po vysázení dvou lip Nwelati. Dvě lípy byly vysazeny symbolicky poblíž Domova s pečovatelskou službou a sportovního seniorparku. „Chceme, aby se strom dožil vysokého věku jako zdejší senioři. Je to tedy příznačná lokalita a pochopitelně je tu celkové hezké prostředí,“ dodal Nwelati.

Ministr po sázení uvedl, že Mladá Boleslav se postupně stává městem, které umí skloubit masivní průmyslovou výrobu s ochranou životního prostředí. Primátor podotkl, že město chce nadále zlepšovat zeleň, upravovat se bude nadále park na Komenského náměstí a na Výstavišti, v příštím roce chce také zahájit revitalizaci Štěpánky. „Mám v hlavě rovněž několik projektů, které chci s panem ministrem probrat, zda by na ně mohlo ministerstvo přidat peníze. Jedním z nich je obnovení rybníčku v oblasti na Celně, kde začíná Štěpánka. V místě, kde protéká Klenice, totiž v minulosti byl původně rybníček,“ podotkl primátor Nwelati.