close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in Lidé se v posledních týdnech omezují především návštěvy severu Itálie, kde je virus nejvíce rozšířen a kam mnoho krajanů jezdí za pořádnou zimní lyžovačkou. „Všeobecně u nás moc neprodáváme lyžařské pobyty, ale jinak se úplně normálně prodávají zájezdy na léto,“ uvedla Lucie Sládečková z cestovní kanceláře Invia v Mnichově Hradišti.

Podle jejího nárazu bývá zájem klientů cestovek velmi nárazový. Sládečková však nepociťuje, že by něco bylo jinak než obyčejně. Přiznala však, že se klienti často ptají, zda by nebylo rozumnější plánovanou cestu úplně zrušit, k tomu ale dochází jen zřídka.

Online reportáž

Naopak v kosmonoské cestovní kanceláři Pohoda je situace velmi špatná. „Zájezdy nerušíme, ale neprodává se, o nic není zájem. Každý vyčkává. Řekla bych, že je to tak poslední týden,“ vysvětlila Jana Truksová z kosmonoské cestovky Venezia Tour, která si myslí, že budou klienti vyčkávat, až opadne první vlna paniky a bude maličko jasnější další vývoj událostí.

Prodejci však přiznávají, že konec února není pro prodeje zájezdů nikdy zcela šťastný. „Zájem ze strany klientů je nižší, to je však touto dobou naprosto obvyklé,“ uzavřel Chmela.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in