Zpívat se bude i na Boleslavsku. Jednou z přihlášených je i Eva Gapková ze Sýčiny kousek od Dobrovice. Místní zpívají s Deníkem koledy po prakticky od začátku, co akce existuje. „Hodím lidem do schránek, kdy se akce koná, aby nezapomněli přijít. Zpíváme každý rok u vánočního stromku vedle požární nádrže,“ říká organizátorka, která také vytiskne a přímo na místě rozdá slova koled, které se daný rok zpívají. „Vždycky máme nějaký hudební doprovod, třeba na kytaru nebo klávesy,“ doplňuje paní Eva. Už se těší na letošní ročník a věří, že opět dorazí zástupci všech generací, jak je v Sýčině zvykem.

Mohutný chór zazpívá druhou prosincovou středu opět šest vánočních koled a písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty písní najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Podívejte se na záznam loňského hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

| Video: Youtube

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Ačkoli jejich počet už v polovině listopadu překročil číslo 200, máte pořád možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště.

Součástí akce bývají i živé koncerty, ty se tentokrát uskuteční v Plzni s kapelou Čechomor a v Ústí nad Labem, kde koledy zahraje a zazpívá Divokej Bill.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku či Turecku. „Koledy se rozezněly třeba i v hlavním městě Kataru Dauhá,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.