„Dům v Tovačovského ulici je pro účely hospicu, který zde Červený kříž provozuje, opravdu nevhodný. Velmi si vážíme práce, kterou zde zaměstnanci Červeného kříže odvádějí, i proto bychom rádi, aby měli k dispozici důstojnější prostory. To si ostatně zaslouží i jejich klienti," řekl náměstek primátora Jiří Bouška a doplnil, že o přestěhování jednalo město s Klaudinánovou nemocnicí. 

Stávající Červený kříž by se měl přestěhovat do objektu Na Celně, který je pro tyto účely mnohem vhodnější. Díky tomu bude navíc možné rozšířit kapacitu ze stávajících 15 lůžek na zhruba 24. „Dům v Tovačovského ulici je nejen stísněný svými vnitřními prostory, ale je i špatně přístupný, komplikované je také parkování i zásobování. Z tohoto důvodu jsme moc rádi, že nemocnice souhlasí s využitím objektu Na Celně," vysvětlil náměstek Bouška, který záležitost projednával na zasedání představenstva nemocnice, jehož je členem. 

Červený kříž se svými službami by měl najít nové útočiště v části objektu, ve které bylo v přízemí do poloviny ledna letošního roku kožní oddělení a ve druhém nadzemním podlaží je dočasně ubytovna pro zaměstnance z Makedonie. Ve zbývající části je léčebna dlouhodobě nemocných.